Skalniak w ogrodzie – stwórz z nami swój wymarzony skalniak ogrodowy
Skalniaki są jednymi z najbardziej rzucających się w oczy ozdobami każdego ogrodu. Ich wielkość, kompozycja, kształt są bardzo różne i jak będą wyglądać zależy to tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni. Oferujemy budowę skalniaków w każdej postaci od podstaw, aż po wykończenie i dobór roślin. Pomożemy wybrać odpowiednie miejsce w ogrodzie, jego wielkość, kształt oraz pomóc w wyborze kamieni. Najczęściej wykorzystywanymi kamieniami do zakładania skalniaka w ogrodzie są dolomity, granity, wapienie, bazalty. Ich wybór zależy przede wszystkim od rodzaju założenia i dostępności określonego materiału. W przypadku gotowego projektu zajmiemy się jego kompleksową realizacją. Doświadczenie w branży pozwala nam na fachowe doradztwo na każdym etapie realizacji. Zapraszamy do współpracy klientów z Krakowa, Tarnowa czy Nowego Sącza oraz Rzeszowa, jak i pozostałych miejscowości z województwa podkarpackiego i małopolskiego.
Głazy, kamienie
Doskonałym uzupełnieniem nowoczesnego lub tradycyjnego ogrodu są pojedyncze kamienie lub głazy ozdobne. Odpowiednio wyeksponowane potrafią zwrócić na siebie uwagę. Na specjalne życzenie Klientów zapewnimy kamienie lub głazy do ogrodów w rozmaitych wielkościach i kształtach. Nieregularne i ostre krawędzie oddadzą ich naturalny charakter, a jednocześnie zapewnią doskonałą ozdobę. Skała musi współgrać z kompozycją roślin, więc zaproponujemy odpowiednie kamienie jak np. otoczak, czy piaskowiec.
Zapraszamy do kontaktu. Pomożemy w doborze odpowiednich materiałów oraz wykonamy skalniak w ogrodzie zgodnie z Państwa wymogami.
Skalniak w ogrodzie - najlepsze rośliny na skalniaku
Na skalniak proponujemy głównie sadzić rośliny alpejskie. To różnorodne gatunki bylin, roślin cebulowych, bulwiastych, zielnych, a także iglaki o niewielkim wzroście i płożące się, dzięki którym ogród skalny prezentuje się wyjątkowo. Charakterystycznymi roślinami na skalniaka są: szałwia lekarska, żagwin, floks szydlasty, dzwonek karpacki, fiołek górski, rojnik, czy rozchodnik. W warunkach naturalnych rośliny alpejskie rosną zazwyczaj na ubogich, przepuszczalnych glebach, i muszą radzić sobie z ekstremalnymi warunkami, takimi jak intensywne nasłonecznienie, wiatry i wahania temperatur. Ich niski, dywanowy lub poduszkowaty pokrój oraz drobne, mięsiste liście chronią je przed nadmierną utratą wody i wysuszeniem przez słońce. Rozległy, płytki system korzeniowy ułatwia dostęp do wody i składników odżywczych. Mają one charakter dekoracyjny, ich uprawa nie jest wymagająca – nie trzeba ich często podlewać, ani nawozić. Jeśli zdecydujesz się posadzić rośliny alpejskie i typowe rośliny skalniakowe, bez problemu możesz założyć zarówno skalniak w cieniu, jak i w pełnym słońcu. Skalniak może być także zimozielony.