Oczko wodne w ogrodzie, kaskada – zakładanie oczek wodnych, kaskad

Aranżacja ogrodów z wbudowanymi układami wodnymi są bardzo efektowne. Niezależnie czy jest to minimalistyczny ogród lub znacznie większych rozmiarów oczka wodne, kaskady czy strumyki sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach jak i tych klasycznych. Posiadanie tego typu rozwiązań w ogrodzie to marzenie wielu z nas. Realizujemy kompleksowo układy wodne w ogrodach w postaci oczek, strumyków, kaskad w oparciu o istniejące projekty jak i od podstaw na bazie indywidualnych wymogów naszych Klientów. Najczęściej wykonywane są wolno stojące zbiorniki wodne które są estetycznym dodatkiem do całości ogrodu lub pełnią charakter przestrzeni życiowej dla hodowanych ryb. Bardzo ciekawym jak i modnym rozwiązaniem są ruchome elementy wodne takie jak wodospady, kaskady, spływy, fontanny. Nowoczesna technologia pozwala realizować tego typu rozwiązania w każdej przestrzeni ogrodu. Jesteśmy w stanie zbudować oczko wodne według Twoich oczekiwań.

Oczko wodne w ogrodzie - oświetlenie i filtracja oczka wodnego

Decydując się na układy wodne w ogrodzie należy pamiętać o ich kluczowych elementach jakimi są: oświetlenie oraz układy filtracyjne. Jako doświadczona grupa ogrodników gwarantujemy fachowe podłączenie oświetlenia oczka wodnego, dedykowanych systemów filtracji. Wszystko to zwiększa walory estetyczne oraz funkcjonalność układów wodnych, pozwala poprawić jakość wody i uzyskać krystalicznie czystą wodę oraz podkreślić jej blask. Przy budowie oczek wodnych i stawów niezbędna jest specjalistyczna folia, która odizoluje wodę od gruntu. Wydajna pompa i skuteczny filtr zapewnią, że woda w oczku będzie czysta, bezpieczna dla roślin wodnych i nie będą namnażać się w niej glony, a więc zmora właścicieli niewłaściwie zrealizowanych oczek. Na życzenie Klienta realizujemy również gotowe formy roślinne na brzegu oczka.

Budowa oczka wodnego - roślinność wodna

Właściwy dobór roślinności jest bardzo istotnym elementem w późniejszej pielęgnacji i utrzymywaniu czystości w zbiorniku wodnym. Stanowi ona naturalny system filtracji – roślinność to około 60%-70% całej jego powierzchni. W celu uniknięcia kłopotów z czyszczeniem, estetycznym wyglądem i nadmiarem pracy zaproponujemy sprawdzone i praktyczne rozwiązania, które pozwolą zadbać także o ekstrawagancki wygląd inwestycji. Należy tak planować dobór roślin i układ biologiczny jeśli w oczku hodowane będą również ryby. Oczko wodne to niekiedy prawdziwy staw ogrodowy, w którym swoje miejsce znajdują różnorodne gatunki ryb. Warto zatem wziąć pod uwagę również głębokość, jaki powinien mieć wykop. Formy oczka wodnego mogą być różne, każdy akwen powinien być więc indywidualnie zaprojektowany i wykonany. Oczka wodne stanowią wyjątkowy element każdego ogrodu. Spraw z nami, aby Twoja zielona oaza zyskała dodatkowe walory.

Osoby zainteresowane naszymi usługami zapraszamy do kontaktu. Działamy na terenie województw małopolskiego oraz podkarpackiego a w szczególności: Krakowa, Nowego Sącza, Tarnowa czy Rzeszowa. Oczko wodne wymaga specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia w budowie, zaufaj więc specjalistom. Nie wykonujemy miejsc kąpielowych jak basen.